Ekskursija uz Aglonu

Par godu Jaunsaules ev. lut. draudzes svētdienas skolas atklāšanai 16.10.2011. tika organizēta ekskursija uz Aglonas baziliku, ciemos pie mūsu drauga priestera Guntara. Šo ekskursiju svētdienas skolai dāvināja profesors Andris Priede. Ekskursijā piedalījās arī Katoļu garīgā semināra studenti - Aivars un Kārlis. Ceļā mēs slavējām Dievu, līdz mūsu acu skatienam pavērās balta, saulē mirdzoša Aglonas bazilika.

Pārējās bildes skatīt šeit: https://fotki.lv/lv/jaunsaule/835417/

Devāmies ekskursijā pa baziliku pr. Guntara pavadībā, vēlāk bijām aicinātie pie bagātīgi klāta galda, par kuru parūpējušies bija Guntara vecāki. Kad bijām iestiprinājušies, varējām doties tālāk – apskatīt dažus no tuvējiem Latgales vēsturiskajiem objektiem.

Braucām apskatīt 18.gs. Feimaņu Sv. Jāņa Kristītāja katoļu baznīcu, paceļam apskatot arī Rušonas Sv. Miķeļa baznīcu. Feimaņu baznīcā prof. A. Priede celibrēja Svēto Misi. Mums bija arī tāda iespēja apskatīt baznīcas pagrabstāvu, kur bija kapenes. Tad kāpām baznīcas jumtistabā un aplūkojām tur atrodošās senlietas. Apskatījuši Feimaņu baznīcu, dodamies tālāk, pa ceļam piestājot pie pieminekļa "Krusta nesējs". Profesors īsi pastāstīja par šo vietu un steidzām tālāk, kur mūs gaidīja pr. Guntara sagatavotais pārsteigums – Latgales nacionālā ēdiena – VEISTOKĻA – nobaudīšana, kuru papildināja arī citi saimnieces Venītes sarūpētie gardie ēdieni.

Tā arī noslēdzās mūsu aizraujošā ekskursija. Mēs sakām arī lielu PALDIES draugiem pr. Andrim Priedem un pr. Guntaram Skutelim!

Pateicība Dievam!
Komentāri (0)  |  2011-10-22 22:24  |  Skatīts: 6833x         Ieteikt draugiem       TweetMe